Aktualitet

Mbërrijnë në Tiranë shqiptarët nga Kampi Al – Hawl


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:40 - 27/10/20 |
el ida

4 fëmijë dhe një grua janë  nxjerrë nga Kampi al Hawl në Siri dhe janë kthyer në Shqipëri, pas një operacioni të ndërmarrë nga institucionet shqiptare.

Floresha Rasha, e veja e Diamant Rashës nga fshati Sllovë i Dibrës është kthyer së bashku me tre fëmijët e saj, Amarin, Emelin dhe Hatixhen, dy më të vegjlit të lindur në kamp.

Sikurse u deklarua në media, Floresha kishte një plagë në trup dhe ndodhet në gjendje të vështirë shëndetësore.

Bashkë me ta është kthyer edhe Endri Dumani, i larguar me motrën e tij Eva dhe babain e tyre./Opinion.al

Pas