Aktualitet

A do të ndiqen nga drejtësia gratë që kthehen nga Siria? Flet Rama


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:09 - 27/10/20 |
Opi Nion

Kryeministri Edi Rama nuk përjashtoi mundësinë e ndjekjes nga drejtësia pas kthimit në Shqipëri, të grave të mbetura në kampin Al – Hawl në Siri.

I pyetur nga gazetarët nëse këto gra, do t’i nënshtrohen drejtësisë, sepse xhihadizimi është i ndaluar në Shqipëri, Rama tha:
“Nuk diskutohet, kush ka bërë do t’i nënshtrohet drejtësisë, këto nuk janë çështje të miat. Rastet janë individuale dhe për rastet indivuiduale janë institucionet që kanë kompetencën dhe ndjekjen e situatës në rrugë ligjore”./Opinion.al

Pas