Aktualitet

Mbërrijnë në Rinas gratë dhe fëmijët nga kampet e ISIS


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:16 - 01/08/21 |
Opi Nion

Kanë mbërritur në aeroportin e Rinasit 19 gra dhe fëmijë të nxjerrë nga kampet siriane të ISIS. Ka qenë vetë kryeministri Rama i cili nga Beiruti njoftoi këtë operacion.

Gazetari Taulant Kopliku nxori dje listën e riatdhesimeve të fëmijëve dhe grave. Sipas tij ata jane si më poshtë:

Klodilda Zani (Cami) me 3 femijet (Jasmina) -Tirane

Brunilda Koçellari me  5 femijet – Tiranë

Entela Vladi nga Dibra me 4 fëmijet.

Ruzhdije Balliu, nga Librazhdi (me e moshuara nga gratë)

L. K. me dy femijet

 

Pas