Aktualitet

Moti/Vala e të nxehtit do të shoqërohet me pluhurin e Saharasë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:23 - 01/08/21 |
Opi Nion

Vendi ynë do të vazhdojë të dominohet nga temperaturat e larta edhe në këtë ditë të parë të gushtit. Parashikohet që pasditja të jetë me kthjellime bregdeti dhe zonat e ulëta, ndërsa vranësira të lehta do të shfaqen në zonat përgjatë kufirit lindor.

Temperaturat e ajrit mbeten konstante në mëngjes dhe rriten në mesditë duke u luhatur në ekstremet e tyre, nga 16°C në vendet malore deri në 41°C në vendet e ulëta.

Era pritet të fryjë e lehtë deri në mesatare. “Vala e të nxehtit gjatë ditëve në vijim, përveç temperaturave të larta, do të shoqërohet edhe me pluhur me origjinë nga shkretëtira e Saharasë”, bën me dije IGJEUM./Opinion.al

Pas