-Jetë dhe Stil

“Marshimi i prostitutave” zhvesh femrat brazilianetBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:34 - 17/11/15 |
root

Qindra femra janë zhveshur në shenjë proteste në rrugët e Rio de Janeiro, për t’i dhënë fund dhunës ndaj femrave në Brazil. Ato dolën në rrugë për atë që njihet si “Marshimi i Prostitutave”.

Protestueset thanë se qëllimi i kesaj proteste është të tregojnë se nuk janë femrat ato që provokojnë përdhunimet, duke kërkuar më shumë mbrojtje nga policia.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas