Rajoni

Maqedonia e Veriut regjistron 16 viktima dhe 51 raste të reja me COVID


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:52 - 22/05/21 |
Opi Nion

Në Maqedoninë e Veriut janë regjistruar gjatë 24 orëve të fundit 16 viktima nga koronavirusi.

Ndërkohë që sipas Ministrisë së Shëndetësisë bëhet me dije se nga 4, 060 teste të realizuara, janë shënuar 51 raste të reja me Covid.

Autoritetet shëndetësore njoftojnë gjithashtu se në Maqedoninë e Veriut janë aktivë 2, 939 raste. Sakaq që nga fillimi i pandemisë 5, 296 pacientë me Covid kanë humbur jetën nga pandemic e COVID-19./Opinion.al

Pas