Rajoni

Koronavirus/ Greqia shënon 1,505 raste të reja dhe 37 viktima


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:53 - 22/05/21 |
Opi Nion

Greqia ka regjistruar në 24 orët e fundit 1,505 raste të reja me koronavirus si dhe 37 humbje jete.

Edhe pse vaksinimi ka nisur dhe vendi është i hapur për turizëm rastet e reja vijojnë të jenë të larta.

Prej rasteve të reja të infektimeve, gjysmat u regjistruan në rajonin kryesor të Atikës.

Ndërkohë në intubim vijojnë të jenë 586 pacientë, por ky numër dita ditës po vjen në rënie edhe në Greqi.

Ndërkohë, kujtojmë se ditën e sotme Greqia ka hapur Kapshticën për të gjithë punëtorët sezonal që shkojnë nga Shqipëria.

Pas