Kronikë

Makina përplas një person me biçikletë në rrugën Lezhë-Milot


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:41 - 18/09/21 |
Opi Nion

Një person ka mbetur i plagosur gjatë një aksidenti të ndodhur në aksin rrugor Lezhë-Milot, në fshatin Gajush.

Aksidenti ka ndodhur rreth orës 16:50 , ku mjeti me drejtues A.L., ka përplasur një qytetar që po udhëtonte me biçikletë, i cili mbeti i plagosur.

Deri më tani i lënduari nuk është identifikuar, ndërsa është transportuar në spitalin Rajonal Lezhë.

Drejtuesi i automjetit po shoqërohet në Komisariatin e Policisë Lezhë, për veprime të mëtejshme.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e plotë të shkakut dhe rrethanave të ngjarjes.

Pas