Aktualitet

“Ma djege shpirtin”, zyrtari shqiptar humb motrën në aksidentin tragjik


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:13 - 23/11/21 |
Opi Nion

Aksidenti i rëndë, i ndodhur në Bullgari, i ka marrë jetën 45 personave, të cilët po udhëtonin me një autobus drejt Maqedonisë së Veriut.

Në mesin e viktimave ka pasur shumë shqiptarë dhe mes tyre ka qenë edhe motra e dhëndri i zyrtarit shqiptar, në Maqedoninë e Veriut, Abduselam Selamit.

Lajmin e rëndë e ka dhënë vetë Selami përmes një postimi mjaft prekës në rrjetet sociale.

Ah motër ma djege shpirtin, mbretëresha ime e madhja.

Në duart tua u rrita, me nënën të zëvendsoja, këshillat e tua sa më ndihmuan në jetë, sa ju gëzoje sukseseve tona, na ike pa u përshëndetur!

Familjarë, miq, shokë në aksidentin që ndodhi në Bulgari, ju njoftoj se në mesin e 46 engjujve ishin edhe motra ime e madhe Fevzija dhe dhëndri im Ibrahimi.

Të Zotit jemi dhe tek Ai do të kthehemi!

Për vorrimin do jeni të informuar”, ka shkruar ai në një postim në “Facebook”.

Pas