Kryesore

Luiza Gega në finalen e “Tokyo2020”: 5 vite më parë kam qenë duke qarë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:23 - 03/08/21 |
Opi Nion

Nesër do të jetë finalja e 300 metrave me pengesa në Lojërat Olimpike “Tokyo2020” ku pritet që të garojë dhe sportistja shqiptare Luiza Gega.

Gjithë sytë janë nga atletja Gega, e cila do të konkurrojë për herë të parë një finale të tillë. Për të ulur disi ankthin, vetë Gega shkruan se ndihet e lumtur teksa kujton se 5 vite më parë qante nga dëmtimet e tendinës të cilat nuk e linin të vraponte.

POSTIMI I GEGËS

“5 vite më parë dhe pikërisht në Olimpiadën time të parë (Rio 2016) kam qenë duke qarë, sepse isha e dëmtuar në tendinë dhe nuk mund të vrapoja.

Por ja ku jam sot, pas 5 vitesh, duke realizuar ëndrrën time si finaliste olimpike dhe duke vrapuar me vajzat më të shpejta të botës. Se di si do të ishte jeta ime pa këtë adrenalinë.”/Opinion.al

Pas