Aktualitet

Kush qëlloi me vezë mbi Edi Ramën?


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:56 - 02/11/15 |
b.f

Levizja Per Universitetin denoncon dhunen qe eshte ushtruar mbi aktivistet nga policia e qeverise se privateve. Ata thone se “Qeveria perdori policine e shtetit per te kaluar forcerisht nje reforme qe pasuron privatet. Tashme qeveria po perdor dhunen policore per te ruajtur privelegjet e privateve. Ju bejme thirrje te gjithe studenteve, pedagogeve, aktivisteve te shoqerise civile dhe qytetareve qe ta denojne kete arrogance qeveritare”.
Ne kerkojme lirimin e menjehershem te aktivisteve
Anita Lushi Bora Mema Klodi I. Hoxha, Viki Cipi, Liri Kuçi Durim Jasharaj, Dardan Konjufca, Valton Marku.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas