-ARKIVA OPINION

KUSH KERKOI KOKEN E FULLANIT!


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:05 - 11/09/14 |
root

 

[youtube url=”https://www.youtube.com/watch?v=rok1cb1jtVQ” width=”560″ height=”315″]

KOMENTO (2)

Shkruaj nje koment

 1. BYLEVE QE MOREN PJESE NE DEBAT

  Prokurori Troci propozoi masen me arrest burgu per Fullanin, vendimin e mori gjykata e Tiranes.
  Prokurori Troci u prezantua disa here ne deren e Bankes dhe nuk u lejua te hyje brenda.
  Fullani pengoi zhvillimin e hetimeve per vjedhjen e Bankes me qellimin e fshejhes dhe manipulimit te provave.
  Gabimi (me dashje mendoj une) i prokurorit Troci ishte arrestimi i Fullanit ne zyre. Duhej arrestuar ne shtepi ku edhe mund te behej sekuestrimi i dokumentave me siguri komprometuese per kete rast e per gjithçka qe ka ndodhur ne Banke, te cilat me siguri i mban ne shtepi.
  Arrestimi i Fullanit i hapi rrugen hetimit normal te vjedhjes se bankes.

  Politika doli ne mbrojtje direkte dhe indirekte te Fullanit per vete implikimin e saj nga te dy krahet – te majte e te djathte – me transferimet ilegale te parave te korrypsionit te cilat jane te rregjistruara ne serverat e bankes.

  Gjate programit te ORA news ku ishte prezent edhe Ylli Rakipi, ne momentin qe gazetari investigativ filloi te flase per “fshirjen e serverave” nderhyri me njehere me celular Spartak Braho, duke kercenuar gazetarin indirekt, per ta detyruar te mos flase.

Pas