Aktualitet

Kush është 49-vjeçari që qëlloi drejt policisë, pamjet e arrestimit të tijBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:40 - 27/10/22 |
Opi Nion

I cilësur nga policia si një person me rrezikshmëri të lartë shoqërore, Agim Gjata, është  personi që është vënë në pranga nga policia ditën e sotme.

Gjatë aksionit të uniformave blu, 49-vjeçari ka qëlluar me armë zjarri në drejtim të efektivëve, por është neutralizuar nga RENEA është vënë në pranga.

49-vjeçari ishte i shpallur në kërkim për armëmbajtje pa leje dhe ishte i dënuar më parë për vrasje.

Gjatë operacionit janë sekuestruar 2 armë zjarri, kallashnikov dhe pistoletë, municion luftarak dhe dylbi.

Po ashtu janë publikuar pamjet e arretimit të Gjatës.

Pas