Kryesore

Kupa e botës/ Franca fiton 4-1 përballë AustralisëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:10 - 22/11/22 |
Opi Nion

Franca e ka nisur Botërorin e Katarit me 4 gola të shënuar kundrejt Australisë.

Ka qenë Australia që ka kaluar fillimisht në avantazh në minutën e 9-të me një gol të Goodwin, por francezët kanë barazuar në minute e 27-të me Rabiot, ndërkohë që dy gola nga Giruou, dhe një tjetër nga Mbappe kanë vulosur fitoren./Opinion.al

Pas