Aktualitet

Kukës/ Nis vaksinimi për bluzat e bardha të Kosovës


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:27 - 27/03/21 |
Opi Nion

Ka nisur vaksinimi i bluzave te bardha te Kosovës Kukës. Xhafer Rexhmati, Shef i Shërbimeve Mbështetëse në Njësinë Vendore të Kujdesit Shëndetësor Kukes thotë se do të vaksinohen 208 bluza të bardha me AstraZeneca.

Javën e kaluar u vaksinuan 292 mjekë dhe punonjës shëndetësor të vijës së parë të parandalimit të pandemisë, procesi ka nisur normalisht dhe të vaksinuarit e parë nuk kanë patur ankesa për efekte anësore.

Vaksinimi ka filluar, por në kufi po presin bluzat e bardha të Kosoves, të cilët kanë udhëtuar me autobusë./Opinion.al

Pas