Kryesore

Video/ “Na sill një teke raki”, Rama shtyn karrocën e banorit në Shijak


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:35 - 27/03/21 |
Opi Nion

Pas Durrësit, sot kryeministri Edi Rama ka shkuar në Shijak për të vizituar disa shtëpi të rindërtuara në këtë zonë pas prishjes nga tërmeti tragjik i 26 nëntorit 2019.

Rama tha se qeveria ka ndihmuar qytetarët për të përballuar pasojat e tërmetit, ndërsa theksoi e aktualisht procesi i rindërtimi po zhvillohet me ritme të shpejta.

Teksa u takua me banorët, kryeministri vendosi të ndihmojë një banor me probleme shëndetësore, duke i shtyrë karrocën. Gjatë vizitës, Rama shkëmbeu batuta me pronarët e shtëpisë.

“Qofsh me jetë gjysho, gruaja po vjen me ne një minutë dhe do ta kthej prapë”- i tha Rama të moshuarit/ Opinion.al

Pas