InstaBIZ

“Kryetarja” Arta Bajrami, merr vendimet e para


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:30 - 28/10/15 |
root

Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli ngatërroi dje emrin e Kryetares së Gjykatës Kushtetuese, Arta Rama–Hajrizi me atë të këngëtares, Arta Bajrami. Por këngëtarja Arta Bajrami duket se e ka pëlqyer këtë lapsus dhe sot ka reaguar me një status komik në rrjetet sociale. Ja çfarë shkruan ajo:

“Vendim!

Gjykata Kushtetuese me në krye mua, Arta Bajrami, merr vendimin që:

1. Seanca e ardhshme parlamentare të mbahet pa pranin e vezëve, gazit lotsjellës, filikaqave etj. Kuvend është ai dhe jo kopsht parashkollor.

2. Të gjithë parlamentarët e përshirë në incidente, çoftë gjuajtje me vezë apo përdorim i fjalorit ku duhet vënë “piiiiiip” detyrohen të vijojnë kursin “Si të sillemi si njerëz të rritur?”, para se tu lejohet kthimi në vende të punës.

3. Parlamentarët që mendojnë se kuvendi është një “odë që ua ka lënë baba” dhe ata vendosin çfarë të duan, por edhe ata që përdorin forcën dhe jo argumentin për të bindur elektoratin apo marrë pushtetin, detyrohen të ndërrojnë profesion. Në blegtori ka mjaft vende të lira të punës. Pozita më e lakmueshme: bari/bareshë.

Refuzimi i zbatimit ose shkelja e këtyre rregullave dënohet sipas ligjeve te kushtetutës së Kosovës.

Arta, kryetare e këtij institucioni”.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas