Aktualitet

Kriza energjitike/Ahmetaj: Si do të veprohet me biznesin e madh dhe të mesëm


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:40 - 13/10/21 |
Opi Nion

Zëvendëskryeministri i vendit Arben Ahmetja ka dalë ditën e sotem në një konferencë për mediat teksa ka ndarë me publikun disa prej vendimeve të qeverisë.

I pyetur a do të ketë ndonjë plan për biznesin e madh dhe të mesëm Ahmetaj është shprehur se Kryeministri ka qene shumë i qartë në deklarimin e planit dhe për këto biznese ka një reformë ashtu siç ka qenë e planifikuar.

Pyetje: A do te këtë plan për biznesin e mesëm dhe të madh?

Kryeministri ka qenë shumë i qarët në deklarimin e planit.

Synojmë në mos rritjen e çmimit te energjisë elektrik për pjesën tjetër ka një reformë ashtu siç ka qenë e planifikuar.

Nuk do të ketë rritje çmimi për familjarët dhe biznesin vogël .”- tha Ahmetaj./Opinion.al

Pas