Aktualitet

Afati 100 ditor për policinë, Çuçi: Drejtori i ri e nis punën me këtë analizë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:58 - 13/10/21 |
Opi Nion

Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi është pyetur ditën e sotme gjatë një konference për mediat mbi afatin 100 ditor të vendosur nga kryeministri Rama për Policinë e Shtetit.

Në fjalën e tij Çuçi është shprehur se Drejtori i ri Gledis Nano e ka nisur detyrën e tij me këtë analizë dhe së shpejti pritet të dalë në një deklaratë zyrtare.

Teksa një veprimtari të tillë Çuçi e sheh si një punë në të mirë të Policisë së Shtetit dhe përgatije e trupës së saj.

Pyetje: Kryeministri para pak kohësh i vendosi Policisë së Shtetit afat 100 ditor për të luftuar korrupsionin dhe tashmë jemi drejt fundit. Do të ketë një raport përfundimtar apo do të presim reformat apo platformat që do të marrë drejtori i ri?

“Drejtori i ri e ka filluar punën me këtë analizë. Ai do të jetë në të gjithë Shqipërinë, raporti do të shërbejë si një dokument i rëndësishëm për të vijuar punën në mënyrë të vazhdueshme. Padiskutim që do të ketë një raport përmbledhës lidhur edhe me këtë çështje”, tha më tej Çuçi./Opinion.al

Pas