Aktualitet

Kosovë/ 2 viktima dhe 14 raste të reja me koronavirus


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:54 - 11/10/21 |
Opi Nion

Ministria e Shëndetësisë në Kosovë bën me dije se janë regjistruar dy viktima si pasojë e Covid-19.

Në 24 orët e fundit u konfirmuan edhe 14 raste të reja me Covid-19, pas testimit të 1,153 mostrave.

Gjithashtu mësohet se 74 pacientë janë shëruar, ndërsa mbeten 1,095  raste aktive.

Kosova ka nisur fushatën e vaksinimit kundër koronavirusit në fund të marsit. Deri të hënën janë dhënë mbi 1.4 milion vaksina./Opinion.al

Pas