Rajoni

COVID-19/ Greqia regjistron 41 viktima dhe 2 383 raste të reja


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:58 - 11/10/21 |
Opi Nion

Gjatë 24 orëve të fundit Greqia ka regjistruar 41 viktima dhe 2 383 raste të reja nga koronavirusi.

Sipas të dhënave nga ministria e Shëndetësisë në Greqi bëhet me dije se  331 pacientë janë shtruar në kujdesin intensiv.

Bazuar në rastet e konfirmuara të 7 ditëve të fundit, 120 konsiderohen se lidhen me udhëtimet nga jashtë dhe 3,289 janë të lidhura me një rast të njohur tashmë.

Gjithashtu mësohet se që nga fillimi i pandemisë e deri më tani numri i përgjithshëm i të infektuarve me Covid në Greqi ka shkuar në 679,182 mes të cilëve kanë humbur jetën 15 177 vdekje.

Pas