Rajoni

Atentat në Greqi ndaj shqiptarit, 34-vjeçari në gjendje të rëndë shëndetësore


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:30 - 11/10/21 |
Opi Nion

Një 34-vjeçar shqiptar është qëlluar me armë zjarri ditën e djeshme në Athinë, Greqi.

Bëhet me dije se ngjarja sapo është bërë publike nga policia greke. Mediat e huaja raportojnë se atentati ka ndodhur në urën e Kaliftaktit, në Kifisia të Athinës, teksa persona të paidentifikuar kanë plagosur me armë zjarri shqiptarin.

Nga ana tjetër mësohet gjithashtu se i riu shqiptar ndodhet në gjendje të rëndë shëndetësore në spitalin “Gentimatas”, ndërsa rezulton se është qëlluar me dy plumba në bark dhe një në këmbë.

34-vjeçari shqiptar rezulton një person me precedentë të shumëfishtë penale për trafik droge, grabitje dhe vjedhje. /Opinion.al

Pas