Aktualitet

Këto janë zonat në Tiranë ku do të ndërprerje të energjisë elektrike


               Publikuar në : 21:18 - 25/08/19 |
Opi Nion

OSHEE ka njoftuar se cilat do të jenë zonat të cilat do të kenë shkëputje të energjisë elektrike gjatë datave 26 dhe 27 gusht.

Sipas njoftimit të shpërndarë për mediat, OSHEE shprehet se ndërprerje të energjisë elektrike do të ketë te rruga e Barrikadave, në rrugën “Don Bosko”, atë “Nikolla Tupe” etj.

Ndërprerja e energjisë do të bëhet për shkak të punimeve që po kryen në disa prej kabinave në kryeqytet.

Njoftimi i OSHEE

Njoftim për abonentët Tiranë📌📌

Data 26-27 Gusht📍

Në vijim të punimeve për rikonstruksionin e kabinave, në datat 26-27 gusht do të stakohet energjia ⚡️ në këto zona në Tiranë👇

26 gusht📍📍

09:00-15:00

rruga “Marie Logoreci”, rruga Sadik Petrela pjeserisht. rruga “Bajo Topulli” pranë Kryegjyshatës✔️

09:00-12:00📍 rruga e Barrikadave, rruga “Ludovik Shllaku” ✔️

09:00-13:00📍

rruga “Hasan Ceka” pranë rrugës “Don Bosko”✔️

27 gusht📌📌

09:00- 15:00

rruga “Nikolla Tupe”, rruga “Dëshmorët e 4 Shkurtit”, rruga “Ismail Qemali”, rruga “Marie Logoreci”, rruga Sadik Petrela pjeserisht✔️

09:00-13:00📍

rruga “Eshref Frashëri”✔️/ Opinion.al E.Xh.

Pas