Sport

Atletico e Madridit fiton përsëri, mposht Leganes


               Publikuar në : 21:41 - 25/08/19 |
Opi Nion

Atletico e Madridit ka mposhtur në transfertë me rezultatin 0-1 Leganesin, duke marrë kështu fitoren e dytë radhazi në kampionat.

Skuadra e Diego Simeones ka arritur të dalë më fitore nga kjo sfidë,  duke fituar ngushtë me një gol diferencë.

Në minutën e 71-të të takimit, Joao Felix ka lëvizur bukur jashtë zone, duke asistuar Vitolon, i cili nuk ka falur dhe i ka dhënë golin e triumfit Atleticos së Madridit./ Opinion.al E. Xh.

Pas