Te Fundit

Kapet gjysëm ton drogë Shqipërie në Romë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:33 - 01/09/15 |
b.f

ROME- Plot 500 kg kanabis sativa e mbërritur nga Shqipëria është sekuestruar në Romë. Siç raportojnë mediat italiane, operacioni është kryer gjatë natës dhe në pranga janë vënë dy emigrantë, një shqiptar dhe një maroken, të cilët bënë rezistencë gjatë arrestimit. Policia mbante prej kohësh nën vëhzgim emigrantët e dyshuar si trafikantë. Me të nisur aksioni marokeni ka tentuar të arratiset, ku për pasojë ka pasur edhe ndërhyrje me armë të policisë. Në magazinëm e vilës ku u kapën shqiptarët policia sekuestroi ½ ton kanabis e ndarë në pako të ndryshme. Sipas policisë droga kishte origjinën nga Shqipëria. Vazhdojnë hetimet për persona të tjerë të përfshirë në këtë trafik.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas