InstaBIZ

Dua Lipa një tjetër shqiptare që po “çmend” britanikët


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:44 - 01/09/15 |
root

Ka mjaft artistë të talentuar shqiptarë, të cilët po bëjnë namin në vende të ndryshme të botës. E tillë është edhe Dua Lipa 20 vjecarja me origjinë nga Kosova, por që jeton prej vitesh në Londër. Këngëtare, tekstshkruese, modele Dua Lipa duket sikur e ka të kompletuar imazhin e saj dhe është gati të futet fuqishëm në showbiz-in anglez.

Ajo do të bëhej e njohur për publikun britanik me pjesëmarrjen e saj në X-Factor, dhe pas asaj kohe Lipa ka publikuar ne SoundCloud një sërë këngësh, por asnjërin prej tyre me klipe.

Ajo e njeh shumë mirë edhe showbiz-in shqiptar, pasi ndjek në Instagram këngëtarët më “in” të momentit si, Elvana Gjata, Dafina Zeqiri, Ledri Vula, me të cilin është përfolur se ka patur edhe një lidhje dashurie mes tyre…

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas