Te Fundit

1 mijë lekë gjobë nëse ‘kapesh’ në dyqan pa faturë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:59 - 01/09/15 |
b.f

TIRANË- Nëse jeni në dyqan dhe tatimorët u gjejnë pa faturë për produktet që keni blerë do të gjobiteni me 1 mijë lekë. Urdhri ka dalë nga drejtoria e Tatimeve, sipas të cilit blerësi duhet ta kërkojë faturën në kohën e realizimit të shitjes apo të kryerjes së punimit ose shërbimit. Në të kundërt qytetari merr gjobë me 1 000 lekë.

Udhëzimi i ri që përcakton procedurat se si tatimorët e terrenit duhet të kontrollojnë biznesin, që hyri në fuqi një muaj më parë, tregon format se si ky kontroll duhet realizuar për vendndodhjen, regjistrimin, numrin e  punonjësve të biznesit, si dhe përdorimin e kasës fiskale.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas