InstaBIZ

Ja mesazhi prekës i bashkëshortes të Dr. Florit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 01:15 - 18/11/15 |
root

Bashkëshortja e kantatutorit, Dr. Flori i cili ndërroi jetë një vit më parë, Blerina Kondi ka kujtuar gjënë më të çmuar të jetës së saj, Florin në një postim të bërë në llogarinë e Instagramit, ku  shkruan:

“Sot u bë një vit i plot pa ty, pa gjënë më të çmuar të jetës sime, kam mbetur ende tek 17 nëntori i një viti më parë ku nuk mund të besoja se tashmë do të më duhej të ecja e vetme në udhëtimin që nisëm bashkë.

“Flori na ka marrë malli të gjithve për ty. Kaltrina përpiqet të jetë e përmbajtur se ka hallin tim , përpiqet të fshehë gjthçka që ndodh brenda saj, por ka ditë që shpërthen në lot dhe unë e lë të qajë dhe i bashkohem fshehurazi lotëve të saj. Ishte shumë e vogël për të patur një mungesë kaq të madhe Flori. Por ndihet krenare kur flitet për ty”.

“Danieli të përqafon. Po ,po , merr fotografinë tënde dhe i flet asaj. Po përpiqem ta dëshifroj dhe me duket sikur të pyet …pse…pse…pse…
Pse s’mund të luajmë bashkë, pse nuk ece dhe pak kohë mbi tokë dhe unë do të isha një arsye më shumë për të vazhduar udhëtimin bashkë me mamin… Flori, ti thjesht mungon fizikisht sepse unë sërish flas me ty thuajse gjithë ditën, dhe kur flenë fëmijët, jam sërish me ty sepse ti je ëndrra ime e çdo nate, pastaj zgjohem me ty dhe kështu përseritet çdo ditë. Ndryshimi i vetëm është se fëmijet po rriten dhe bashkë me to mungesa jote.

Flori ju mungon të gjithve, mamit, babit, Albanit, Ides…

Të duam shumë shumë
Blerina, Kaltrina, Danieli

KOMENTO (5)

Shkruaj nje koment

  1. Nje mesazh teper prekes qe me ka bere te lotoj, keq me vjen DR FLORIN i cili ka qene nje njeri jo vetem me plot Vlera te medha por edhe gjeja me cmuar per ju por edhe per popullin. Une per vete besoj se zoti asht shume i madh dhe ka per te bere hakmarrje teper te madhe (ndaj atij i cili nuk do I kete ose ndaj atyre te cilet nuk do i kene dhene ndihmen e duhur ne momentin kur ai po mundohej qe t’ia dilte mbare ” luftes” per te mbijetuar ) nese dikush ka patur ndikim ne vdekjen e Tij. Une per vete besoj se te gjithe ata qe Kane pasur mundesi me dhene nje ndihme shume te madhe qe DR FLORI te mbijetonte , por qe ja Kane arritur duke ju gjendur prane familjes ate dite persona te ndryshem dhe qe nga ana tjeter doktorret pra Kane dhene ndihmen e tyre te madhe pavarsisht se nuk ja Kane arritur qellimit per ta mbajtur gjalle, se nganjehere jeta nuk varet vetem ne Duart e DOKTORREVE pavarsisht se japin MAXIMUMIN ne profesionin e tyre, por jeta varet edhe ne Duart ZOTIT. Ne te gjithe jemi ne Duart e ZOTIT Ai I ka ne dore Fatin dhe JETEN ( dy gjera me te cmuara te njeriut ) e GJTHSECILIT prej nesh. I am Muslim, but I am not a terrorist. Je suis Musulman, mais je ne suis pas un terroriste. ( Romani ) Sunt un musulman, dar eu nu sunt un terorist.

Pas