-Jetë dhe Stil

Profecia/ Fotografite e fundit te botes


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 01:30 - 18/11/15 |
b.f

Fundin e botës po e sjellin vetë njerëzit. Duket se ky është mesazhi që poërcjellin një sërë fotografish të realizuara nga fotografi belg Fabrice Monteiro dhe stilisti senegalez, i njohur me emrin Doulsy.

Artistët kanë përdorur figurën e perëndeshës Greke Gaia për të ndërtuar fabulën e tyre, ndërsa setit të fotove u kanë vënë emrin “Profecia”.

“Gaia, nëna natyrë i ka tejkaluar kapacitetet e saj për të përballuar ciklin natyral të planetit, përballë modeleve të reja të jetës dhe konsumit”.

Me këto foto, artistët kanë dashur të kthejnë në vëmendje cështjet e rujatjes dhe mbrojtjes së tokës nga shkatërrimi.

fundi i botes 1

fundi i botes 2

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas