Kronikë

I ofruan 2 mln lekë, por ajo kërkoi më shumë, detaje nga arrestimi i gjyqtaresBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:11 - 22/07/22 |
Opi Nion

Të tjera detaje janë zbuluar lidhur me arrestimin e gjyqëtes së Elbasanit.

Sipas “News 24” nga një hetim 1-vjeçar, ka dyshime se gjyqtarja Zamira Vyshku i kishte kërkuar familjarëve të Xhulio Musait, Taulant Ramollari dhe Adrena Tirana, (janë ne arrest shtëpie) një shumë prej 4 milionë lekësh, që i riu t’i shpëtonte dënimit.

Përmes avokatit Ilir Pashaj, familjarët e të riut nuk kanë pranuar që t’i japin atë shumë gjyqtares, por vetëm 2 milionë lekë. Ka dyshime se gjyqtarja nuk ka pranuar këtë shumë dhe më pas ka dënuar për veprën e plagosjes të riun, siç e përcakton ligji.

Ndërkohë, nga kontrollet e ushtruara në zyrën dhe banesën e saj, deri më tani nuk rezulton që të jenë gjetur shuma parash apo sende të paligjshme. Gjyqtarja që tashmë ndodhet në arrest shtëpie, nuk e ka kaluar vettingun.

Pas