Kryesore

Nuk e votoi rezolutën kundër Dick Marty? Berisha: E deklarova votën pro, por…Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:25 - 22/07/22 |
Opi Nion

Në një bashkëbisedim me gazetarët, kreu i PD Sali Berisha ka treguar se pse nuk mori pjesë në votimin e rezolutës kundër Dick Martyt.

Nga selia blu, ai tha se nuk kishte marrë pjesë në votimin e rezolutës për arsye pune.

Berisha u shpreh se edhe pse nuk ishte pjesë e votimit, ai e kishte deklaruar votën e tij pro nga foltorja e Kuvendit.

Për një arsye pune nuk mund të isha, por deklarova votën pro në foltoren e Parlamentit. Kjo është më e rëndësishmja për pozicionin që unë kam. Ishte e vendosur që ne si deputetë ta votojmë rezolutën dhe këtë e deklarova. Obligime të tjera nuk më lejuan të isha i pranishëm në momentin që u votua. Nuk mund të ishte ndryshe. Unë e kam denoncuar raportin e Dick Marty në 24 shtator 2011”,-tha Berisha.

Pas