Bota

Gjermani/Plagos me thikë tre pasagjerë në tren, arrestohet 27-vjeçari


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:55 - 06/11/21 |
Opi Nion

Tre persona janë gogotur me  thikë brenda një treni në Bavari, ndërsa policia raporton arrestimin e një shtetasi arab. Mediat bëjnë me dije se të plagosurit janë jashtë rrezikut për jetën, ndërsa agresori 27-vjeçar dyshohet se kishte probleme të shëndetit mendor, pasi gjatë kohës së qëndrimit në tren bërtiste dhe kërkonte ndihmë.

Në momentin e sulmit në bord ndodheshin 300 udhëtarë./Opinion.al

 

Pas