Rajoni

Covid në Kosovë/16 raste të reja, nuk ka viktima


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:18 - 06/11/21 |
Opi Nion

 Covid 19 duket në shifra të qëndrueshme në Kosovë, ndryshe nga pjesa tjetër e rajonit përfshirë edhe Shqipërinë.

Sipas autoriteteve në 24 orët e fundit në vend janë shënuar 16 raste të reja dhe fatmirësisht asnjë viktimë.

“Nga 2.146 testime, 16 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19. Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes. Sot janë shëruar 10 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 157.429. Në total numri i rasteve aktive është 446”, thuhet në njoftim./Opinion.al

Pas