Kronikë

Fredi Rrushi dhe Ruzhdi Hoxha ishin shokë prej vitesh, çfarë tha djali i viktimës


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:17 - 06/11/21 |
Opi Nion

I dyshuari kryesor për vrasjen e Ruzhdi Hoxhës është shoku i  tij Fredi Rrushi. Gjatë një interviste të dhënë një ditë më parë në Klan news, djali i viktimës kishte pohuar se i ati dhe Fredi ishin shokë prej vitesh. Saimier Hoxha është shprehur se nuk ka patur asnjë dyshim për Fredin, për të cilin rezultoi se ishte personi fundi që kishte kontaktuar biznesmenin.

Pjesë nga intervista

Gazetari: Kush ishte personi i fundit që është larguar se dhe nga policia ka dyshime që të jetë larguar bashkë me…

Samir Hoxha: Personi i fundit, atë e di policia, i ka policia të gjitha. Përderisa unë ia kam lënë policisë në dorë i ka policia të gjitha.  Edhe sqarimin ua ka dhënë.

Gazetari: Nuk keni ndonjë dyshim?

Samir Hoxha: Jo, i ka policia dyshimet të gjitha. Vetë personalisht nuk kam. Për personin konkret e di policia, i fundit që është parë, është parë me një shok të vetin. Se ai vetëm me shokë rrinte.

Gazetari: E njihni ju?

Samir Hoxha: Po normalisht e njoh. E ka shok prej vitesh.

 

Pas