Aktualitet

Gara për Tiranën, emrat e opozitës që përfliten se do hyjnë në primareBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:06 - 27/10/22 |
Opi Nion

Teksa pritet që të firmoset marrëveshja mes Partisë së Lirisë dhe Partisë Demokratike për bashkëpunim në zgjedhjet vendore 2023 kanë dalë disa emra që pritet të hyjnë në garën e primareve për Tiranën nga ku do dalë kandidati i opozitës.

Burime për Opinion.al bëjnë me dije se disa nga emrat që përfliten janë mjeku i njohur Ilir Alimehmeti, deputeti i PD, Belind Kelliçi, aktori Julian Deda, Gert Bogdani, si dhe Fatbardh Kadilli.

Ndërkaq, sipas raportimeve Këlliçi pritet të dorëzojë kandidaturën pasdite e sotme.

Procesi i primareve për Tiranën, Durrësin dhe Elbasanin do të përmbyllet brenda muajit nëntor, në mënyrë që kandidatët të evidentohen sa më shpejt.

Pas