Aktualitet

Para firmosjes së marrëveshjes, takim Meta-BerishaBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:20 - 27/10/22 |
Opi Nion

Para firmosjes së marrëveshjes mes PD-së dhe Partisë së Lirisë për zgjedhjet vendore 2023 dy liderët Ilir Meta dhe Sali Berisha po zhvillojnë një takim në hotel Tirana.

Më pas ata do të mbajnë një konferencë për shtyp për të hedhur firmat në marrëveshje si dhe do i përgjigjen pyetjeve të gazetarëve.

Para takimit me Metën, në një prononcim të shkurtër për mediat Berisha teksa iu referua kreut aktual të bashkisë Tiranë, Erion Veliaj, tha:

“Dita e ekzekutimit politik të personit më negativ që ka pasur Tirana ndonjëherë në qeverisje. Ky është procesi”.

Pas