Kryesore

Gara për kreun e BKH/ Emrat e kandidatëve që kalojnë në fazën tjetër


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:01 - 14/02/20 |
el ida

Komisioni i Përzgjedhjes ka përfunduar vlerësimin e testit të aftësive fizike, testit të arsyetimit logjik dhe të aftësive për të shkruajtur raporte dhe ka llogaritur pikët totale për secilin kandidat, që garon për postin e Drejtorit të Byrosë Kombëtare të Hetimit.

Me një njoftim për mediat, bëhet me dije se, si pasojë e rezultateve të larta të aplikantëve, Komisioni ka rritur numrin e personave që do të konkurojnë në fazën e fundit nga 6 në 8.

Përkatësisht janë përzgjedhur:

Aida Veizaj

Ardian Çipa

Artur Beu

Ervin Hodaj

Gentjan Shehaj

Lindita Nushi

Idajet Faskaj

Ylli Pjetërnikaj

Drejtues i Prokurorisë së Posaçme

Arben Kraja

Pas