Aktualitet

Tragjedi në Bulqizë/ Vdes nëna me 2 fëmijët nga rrjedhja e gazit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:02 - 14/02/20 |
Geljano Fataj

Tragjedi në një familje në fshatin Ostren i Madh në Bulqizë. Tre anëtarë të një familjeje kanë humbur jetën, ndërsa një vajzë është në gjendje të rëndë. Sipas burimeve nga policia lokale, por edhe nga spitali, mësohet se si pasojë e rrjedhjes së gazit nga bombola kanë humbur jetën nëna dhe dy fëmijët.

Po ashtu mësohet se fëmija i tretë, një vajzë, është në gjendje të rëndë.

Në Ostren, Bulqizë, është marrë informacion se në banesë janë gjetur pa shenja jete shtetasja R.T, rreth 40 vjeçe, dhe dy fëmijët e saj (vajza dhe djali), që dyshohet se janë helmuar nga bombola gazit. Në gjendje të rëndë shëndetësore është dhe një pjesëtar tjetër i familjes ku po transportohet për në spital“, thuhet në një njoftim paraprak të policisë së Bulqizës.

Një grup hetimor ka shkuar në vendngjarje dhe vijon hetimet për zbardhjen e saj./ Opinion.al

Pas