Emisionet

Opinion – Edi Rama!


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:20 - 14/02/20 |
el ida

Mbrëmjen e 13 Shkurtit në programin “Opinion” ishte i ftuar kryeministri, Edi Rama, përballë gazetarëve, Artan Hoxha, Klodiana Lala, Robert Rakipllari dhe Ervis Iljazaj.

Përmes debatit të nxehtë, diskutimet u fokusuan kryesisht tek Operacioni Forca e Ligjit, pse ai bëhet 7 vjet pas ardhjes në pushtet, a ka selektivitet në listë, a i është dhënë policisë më shumë pushtet, pse lista nuk del njëherësh, pse nuk iu kërkohet deklarimi i pasurisë deputetëve etj.

Në pjesën e tretë të programit, në historinë e së enjtes u shfaq një material për problematikën rrugore në vend, gjatë dimrit.

Emisioni i plotë në videon e mëposhtme:

 

 

Pas