Te Fundit

Frroku mbetet në burg, dështon tentativa në gjykatë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:42 - 09/10/15 |
b.f

TIRANË- Gjykata e Lartë kë rrëzuar sërish kërkesën e Mark Frrokut për mbyllje të çështjes ndaj tij, duke shtyrë edhe për 3 muaj afatin e hetimeve. Në paraqitjen para Gjykatës së Lartë, Frroku e ka quajtur arrestimin e tij të paligjshëm dhe ka akuzuar kryeprokurorin Llalla për veprime të motivuara politikisht.
Nga ana e saj prokuroria ka bërë me dije se Frroku është duke u hetuar për disa vepra penale. Përfaqësues të saj thanë se në prokurori ka mbërritur një letër porosi nga Hollanda për aktivitetin kriminal të Mark Frrokut në Greqi, Belgjikë dhe Hollande dhe se materiali është duke u përkthyer.
Prokuroria po e heton Frrokun edhe per akuzën e pastrimit të parave parave per shkak te dyshimeve se ai eshte marrë me trafik prostitucioni, aktivitet që mendohet se është bërë shkak për vrasjen e Aleksandër Kurtit në Belgjikë.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas