Bota

Foto Video/ Çfarë la pas tërmeti i fortë në Turqi


               Publikuar në : 20:08 - 24/01/20 |
el ida

Një tërmet i fuqishëm 6.9 ballë, me një thellësi prej 10 kilometrash goditi Turqinë në orën 20:55 me orën lokale.

Sipas të dhënave nga Qendra Europiane e Sizmiologjisë tërmeti ra në pjesën lindore të vendit por u ndje në disa provinca të Turqisë. Ekipet e emergjencës kanë nisur menjëherë punën në terren por deri më tani sipas mediave vendase nuk ka raportime për viktima.

Në videot dhe fotot e postuara në rrjete sociale shihet se si disa banesa janë shembur dhe njerëzit teksa vërshojnë në rrugë mes panikut dhe ankthit për veten dhe njerëzit e dashur./Opinion.al

 

111 Screenshot_3 Screenshot_2 11111 111
<
>

Pas