Aktualitet

FOTO/Basha merr dhuratën e veçantë, Budina:Realizoni qëllimin e përbashkët


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:24 - 09/04/21 |
Opi Nion

Kryeopozitari, Lulzim Basha teksa është duke prezantuar ditën e sotme programin e PD për artin dhe kulturën  është surprizuar nga aktivistët e Teatrit Kombëtar duke marrë dhuratë një maket të godinës e cila u shemb pak kohë më parë.

Dhurata është prezantuar dhe i është dhënë nga regjisori Robert Budina që i ka kërkuar Bashës ta mbajë këtë dhuratë në zyrë maketin për të realizuar kështu qëllimin e përbashkët.

”Kemi një dhuratë për liderin e opozitës, Lulzim Basha. Maket i teatrit i prodhuar nga arkitektët. Përmasat janë marrë gjatë 3 viteve të protestës. Mbajeni në zyrë për të realizuar qëllimin e përbashkët. Rikthimi i Teatrit është edhe rikthim i vlerave qytetare dhe të kulturës. Të rikthehet. Me rikthimin e tij do jetë dhe rikthimi i vlerave dhe kulturës. Kultura do të jetë ambasadori më i mirë i Shqipërisë për anëtarësimin në BE. NE u sulmuam nga një kryeministër që vjen nga fusha e kulturës.

Kemi mbërritur në ditën që Teatri mos ndërtohet dhe këtutë ngrihen vlerat e korrupsionit. Për këtë kemi mbështetjen e Europës. Ju uroj ta mbani në zyrë.’- tha Budina./Opinion.al

Pas