Kronikë

Emri/ Armë dhe municion luftarak në banesë, arrestohet 57-vjeçari


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:52 - 20/07/21 |
Opi Nion

Një 57-vjeçar është arrestuar, pasi është kapur me armë pa leje dhe municion luftarak.

Policia bën me dije se në pranga ka rënë Vasil Kola, 57  vjeç, banues në fshatin Markatomaj, Lezhë. Gjatë kontrollit të ushtruar në banesën e tij, u gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e provës materiale 1 armë zjarri automatik, 1 armë zjarri pushkë dhe 8 krehra me 232 fishekë luftarak.

 “Operacioni nga strukturat e DVP Lezhë, në bashkëpunim me Komisariatin e Policisë Lezhë. Sekuestrohen 2 armë zjarri dhe municion luftarak, arrestohet në flagrancë poseduesi i tyre.

-V. K., 57  vjeç, banues në fshatin Markatomaj, Lezhë. Gjatë kontrollit të ushtruar në banesën e këtij shtetasi, shërbimet e Policisë gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e provës materiale 1 armë zjarri automatik, 1 armë zjarri pushkë dhe 8 krehra me 232 fishekë luftarak.  

Materialet iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Lezhë, për veprën penale “Mbajtja pa leje e armëve dhe municionit luftarak”, thuhet në njoftim./Opinion.al

Pas