Etiketë: Arrestohet

Arrestohet ish-kryeministri i Pakistanit

Arrestohet ish-kryeministri i Pakistanit

Ish-kryeministri i Pakistanit, Imran Khan, u arrestua të martën nga anëtarët e njësive paraushtarake, pasi akuzohet për korrupsion. Arrestimi i tij dramatik dhe i papritur, është kapitulli i fundit në ...

Arrestohet polici në Tiranë

Arrestohet polici në Tiranë

Një polic është vënë në pranga këtë të dielë në Tiranë. Bëhet fjalë për nënkomisarin, Sokol Canameti, 48 vjeç, i cili akuzohet për veprën penale  “Korrupsion pasiv të gjyqtarëve, prokurorëve ...

Faqe 1 nga 17 1 2 17