Aktualitet

Emrat/Këta janë 7 personat që i mbijetuan aksidentit tragjik në BullgariBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:21 - 23/11/21 |
Opi Nion

Mediat e Maqedonisë së Veriut kanë bërë publike listën e 7 personave që i mbijetuan aksidentit tragjik në Bullgari. Mësohet se ata janë të shtruar në një spital në Sofje.

Gjithashtu bebet me dije se të mbijetuarit i janë nënshtruar një trajtimi mjekësor dhe të gjithë janë jashtë rrezikut për jetën.

Lista e personave:

Sh. N. Saleh 36 vjeç

Medina Lutfi 25 vjeç

Lulzim Sulejmani 26 vjeç – shtetas i Serbisë

Gjyla Jasharovska 49 vjeç

Minir Jasharovski 50 vjeç

Ebib Pajazitovski 49  vjeç

Zulehja Jasharovska 16 vjeç

Nga aksidenti tragjik, ku një autobus me turisë nga Maqedonia e Veriut, humbën jetën 45 persona, shumica e të cilëve me origjinë shqiptare. Mes viktimave ka edhe shumë fëmijë.

Sipas ekspertit bullgar, Vasko Pirgov, ngjarja ka ndodhur si pasojë e një gabimi njerëzor.

Pirgov tha se autobusi ka udhëtuar me më shumë se 100 kilometra në orë, ndërsa shoferi nuk ka frenuar në kohë./Opinion.al

Pas