Emisionet

Opinion/ Meta sulmon Bashën, ja sekretet tona!Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:12 - 23/11/21 |
Opi Nion

Është diskutuar të hënën (22 nëntor)  në emisionin “Opinion” mbi temën “Meta sulmon Bashën, ja sekretet tona”.

Brenda debatit në PD ku Sali Berisha po konteston drejtimin e Lulzim Bashës, po zhvillohet një tjeter debat ai midis LSI dhe PD, pas nje deklarate në parlament të kreut të PD-së, Lulzim Basha i cili e cilësoi Berishën-Metën dhe Ramën si trekëndëshin e Bremudës si dhe një deklaratë e Bardhit, i cili tha se i janë ofruar LSI 15 mandate të sigurta për të dalë me një listë të vetme me PD në zgjedhjet e 25 prillit.

Këto zhvillimeve politike si dhe deklaratat e Presidentit Meta, i cili ditën e djeshme në një konferencë për mediat  ka thënë se Basha i është përgjëruar me lot në sy që Presidenti të anulonte protestën e opozitës më 8 qershor dhe po kështu të shtynte edhe zgjedhjet e 30 qershorit 2019 janë diskutuar ne emisionin “Opinion” me të ftuar në studio:

Redi Shehu,

Enida Bozheku,

Jordan Daci,

Mentor Kikia,

Iris Luarasi,

Ylli Manjani

Në lidhje me skype:

Kejdi Mehmetaj

Ndërkohë në pjesën e dytë emisioni “Opinion” është fokusuar tek rikthimi i dënimit me vdekje dhe tentativa e familjarëve të Mateos, 12-vjeçarit të vrarë nga fqinji i tij Klodian Çalamani për të rikthyer këtë dënim.

Në pjesën e tretë të” Opinion”është transmetuar një material, ku drejtori i muzeut Marubi, Luçjan Bedeni ka arritur të zbulojë se në arkivin privat të Sulltan Abdylamidit të dytë në Stamboll ndodhen disa albume me prejardhje nga Shqipëria që i takojnë Marubit.

Pas