Te Fundit

Ekzekutohet në pritë i riu nga Vau DejësBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:39 - 09/10/15 |
b.f

SHKODER – Një 24 vjeçar që po udhetonte nga Rinasi drejt shtepisë së tij në Hajmel të Vaut të Dejës u ekzekutua me breshëri kallashnikovi në orët e para të ditës së sotme. Atij i kishin zënë pritë në fshatin Stajkë të Vaut të Dejës. Viktima, Luigj Gjergji, ishte duke u kthyer nga Rinasi pasi kishte përcjellë të emën për në Greqi. Persona ende të paidentifikuar e qëlluan për vdekje teksa udhëtonte i vetëm në mjetin e tij. Makina u gjet e përmbysur në një kanal anas rruGës nacionale Shkodër-Vau i Dejës.
Kanë qenë banorët e zonës ata që njoftuan policinë për ngjarjen. Dhjetëra gëzhoja kallshnikovi u gjetën në vendngjarje. Pranë vendit te ngjarjes ndodhej një banesë e pajisur me kamera sigurie, pamjet e të cilave mund ta ndihmojnë policinë për identifikimin e autorëve.
Nuk dihen ende motivet dhe as autorët e vrasjes së të riut nga Vau i Dejës. Ai kishte jetur për shumë kohë në Greqi me familjen, ndërsa i ati vuante dënimin në burg për kultivimin e lëndëve narkotike. Policia është duke hetuar edhe pistën e konflikteve për drogën.

Capture

 Ne foto: Viktima Luigj Gjergji dhe vendi ku u vra ne prite

 

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas