Aktualitet

EKSKLUZIVE/Lista e pilotëve shqiptarë të dyshuar për drogë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 00:55 - 07/11/15 |
b.f

TIRANË- Opinion. al boton listën me emrat e 12 pilotëve të dyshuar si të përfshirë në trafikun e drogës. Kjo listë është bërë publike nga ish-shefi i Antidrogës së Fierit, Dritan Zagani. Ai tha se ky dokument i kishte ardhur nga autoritetet italiane 10 ditë përpara se të arrestohej. Këta persona kanë marrë licenca fluturimi dhe dyshohet se mund të trafikonin droge nga Shqiperia ne drejtim te Italise me avione te vegjël. 12 pesonat, emrat e të cilëve i botojmë sot me iniciale janë rezidentë në Itali.  “Ky është një material  sekret ardhur nga partnerët italianë”, tha Zagani në intervistë.

Lista e pilotëve

1-P. Xh nga Vlora, datëlindja 1965

2-O. D   nga Kruja, datëlindja 1987

3-B.I       nga Vlora, datëlindja 1974

4-E.I  nga  Vlora  datëlindja 1980

5-Q.R nga Fieri   datëlindja 1985

6-E.R    nga Fieri, datëlindja 1982

7-G.B     shqiptar, nuk është rrethi, datëlindja 1980

8-A. Ç nga   nga Lushnja datëlindja 1987

9-Gj.P nga Shkodra, datëlindja 1990

10-A.E nga Cerriku datëlindja 1962

11-D. B nga Tirana, datëlindja  1987

12-B.B Italian datëlindja 1965

KOMENTO (3)

Shkruaj nje koment

Pas