Te Fundit

Dritan Prifti sërish në prokurori për aferën e CEZ


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:10 - 08/10/15 |
b.f

TIRANË-Ish-ministri i Energjitikës, Dritan Prifti ka shkuar sot në prokurori për të dëshmuar mbi aferën e CEZ-DIA. Ndërkohë pak ditë më parë ai ka dhene edhe nje dëshmi në polici. Teksa dilte nga organi i akuzës, Prifti iu përgjigj interesit të medias duke thënë se dëshmoi me vullnetin e tij të lirë, dhe se ka dhënë prova dhe fakte që Meta është plotësisht pas Kastriot Ismailajt, ish-administratorit të DIA-s. “Pjesa e dëshmisë është sekret hetimor, por kam dhënë prova dhe fakte që z. Meta është plotësisht pas Kastriot Ismailaj në këtë aferë korruptive”, u shpreh ai, duke i rënë më shkurt deklatarës se sa herët e tjera.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas