Aktualitet

Dalin emrat, kush janë 28 të arrestuarit pjesë e trafikut të drogës


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:19 - 02/07/21 |
Opi Nion

Janë zbuluar emrat e personave të arrestuar dhe të shpallur në kërkim gjatë operacionit “Shpirti” në Shqipëri.

Masat e sigurisë personale janë ekzekutuar, (përveç 10 shtetasve që janë arrestuar më parë në kuadër të operacionit Kulmi) edhe per një administrator publik (drejtor), për prokurorin Maksim Sota, tre zyrtar të larte te policisë e dy punonjes te tjere policie, këta dy të fundit në kohën e kryerjes së veprave penale – në vitin 2016 –  me detyrën e pjestarëve të grupit te shoqerimit të ish – Ministrit të Brendshëm. Zyrtarët publik, në disa raste pronarë të drogës, kanë garantuar, jo vetëm nga ana tokësore, por edhe detare në Shqipëri, që dërgimi i lëndës narkotike i destinuar në brigjet e Puglia-s të kryhej me siguri të plotë.

Në arrest me burg janë lënë:

Aleks Memaj
Jovan Memaj
Aleksandër Neço
Shkëlzen Kamberi
Benard Tahiraj
Mereglen Çaçi
Erind Hysomenaj
Klajdi Ademi
Toni Kushi
Erion Hoxhara
Çezar Gjomemo
Sajmir Kurti
Malton Lleshi
Shkëlzen Daci
Eltion Bregasi
Paul (Agustin) Deda
Hekuran Marku
Hamid Seferi
Leonidha Sejdiaj
Ilir Gaba
Geri Zylyftari
Erlind Zylyfttari
Artan Zylyftari
Festim Lela

Arrest Shtëpie

Luan Zylyftari
Artur Krasniqi
Ilirjan Balla
Maksim Sota

Pas